fbpx

20 ciekawych stron, które warto znać

20 ciekawych stron, które warto znać

20 ciekawych stron, które warto znać

20 ciekawych stron, które warto znać

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Przeglądając internet można czasem trafić na bardzo dziwne i ciekawe zarazem strony. Uzbierałem ich sporo a poniżej prezentuję 20 najlepszych moim zdaniem. 

Hipnotyzujące nieskończone powiększenie? Czemu nie! Bardzo ciekawy efekt, na który można patrzeć i patrzeć, a gdy się znudzi, wystarczy kliknąć obraz, by uzyskać dostęp do panelu z innymi nieskończenie powiększającymi się dziełami. Co ciekawe, efekt powiększającego się nieustannie obrazu ma również właściwości relaksacyjne, co w połączeniu z odpowiednią muzyką w tle, może pomóc uspokoić emocje.

Na tej stronie możesz sprawdzić, kiedy przypuszczalnie roboty będą zdolne przejąć twoje obowiązki dowolnym zawodzie.

Oto muzeum internetu! Znajduje się tam ogromna biblioteka multimedialna. Możesz również sprawdzić, jak na przestrzeni lat wyglądały różne strony internetowe.

Chcesz wziąć udział w ciekawym eksperymencie polegającym na uczeniu maszynowym? Cała zabawa polega na narysowaniu kształtu, który prezentuje proste słowo. Gdy jest to np. Autobus, musisz narysować autobus. Jeśli SI odgadnie, co narysowałeś, pojawia się kolejne słowo.

Prosta i przyjemna zarazem zabawa w dopasowanie koloru do wyświetlanego w okręgu na środku kolorowej obręczy. Dzięki temu możesz sprawdzić swoje umiejętności w rozpoznawaniu kolorów.

Lubisz słuchać muzyki z radia? Może ciekaw jesteś, co grają w Kanadzie albo Australii? Na Radio Garden masz dostęp do wielu stacji radiowych z całego świata!

Prawdziwy muzyczny wehikuł czasu! Na stronie możesz sprawdzić, czego słuchali mieszkańcy różnych części świata od roku 1900 do obecnego.

Czy zdajesz sobie sprawęz tego, że w momencie gdy to czytasz, na Instagramie pojawiło się kilkadziesiąt tysięcy nowych zdjęć? W dosłownie kilka sekund! Na stronie możesz sprawdzić ile statystycznie danych przewija się w danej chwili przez internet.

To kolejna strona ze statystykami, ale wykraczającymi poza internet. Dowiesz się z niej, np. ile obecnie ludzi żyje na ziemi, ile było danego dnia urodzeń i zgonów. Liczby robią naprawdę piorunujące wrażenie.

Coś dobrego dla roczników 80-90s! Pamiętasz dźwięk zamykania systemu MS Windows 95? 🙂 Miła sentymentalna podróż do czasów, kiedy 1 GB RAMu robił wrażenie, a z internetu korzystało się na zmianę z telefonem. 

Zastanawiasz się nad przesiadką do jednego z Linuxów? Nie musisz instalować każdej z setek dystrybucji. Możesz każdą z nich odpalić na tej stronie, by wybrać najlepszą dla siebie.

Własna mgławica? Czemu nie, z pomocą przychodzi narzędzie Neonflames, dzięki któremu możesz stworzyć własną neonową mgławicę. Na pierwszy rzut oka, zabawa może się wydawać bezsensownym marnowaniem czasu, ale w rzeczywistości, podobnie jak w przypadku nieskończenie powiększającego się obrazu, to również ma właściwości relaksacyjne i odstresowujące.

Jak działa grawitacja? W uproszczeniu właśnie tak. Na stronie możemy tworzyć coś w rodzaju czarnych dziur, które oddziaływają zarówno na siebie jak i poruszające się po ekranie białe punkty. Sprawdź, co się stanie, gdy wiele czarnych dziur połączy się w jedną 😉

Ciekawa strona zmieniająca każdy klawisz alfabetyczny w efekt dźwiękowy. Za pomocą spacji możemy zmienić rodzaj efektów dźwiękowych.

OSTRZEŻENIE! Osoby cierpiące na epilepsję powinny zachować szczególną ostrożność w związku z szybko migającymi kolorowymi planszami. Mogą one w niektórych przypadkach przyczynić się do napadu padaczkowego! Klawisze wywołujące intensywnie migoczące plansze to Q, A, Z, C!

Napisz coś i zobacz jak to gra.

Fakt, że na ziemi mamy problem, z ogromną ilością śmieci nie jest żadną tajemnicą, ale czy wiedziałeś, że w kosmosie stworzyliśmy podobny problem? Na tej stronie możesz zobaczyć, ile kosmicznych śmieci krąży wokół ziemi. Trochę się tego nazbierało od pierwszej rakiety w kosmosie wystrzelonej przez Niemców w 1942 roku. Choć to dopiero Związek Radziecki w 1957 roku umieścił na orbicie pierwszego sztucznego satelitę Sputnik 1.

Znalazło się również coś dla miłośników obserwacji gwiazd i ich konstelacji. 

Zastanawiasz się czasem, ile w danym momencie znajduje się statków powietrznych na niebie, a także skąd dokąd lecą? Możesz to sprawdzić na żywo, na stronie FlightRadar24.

Zobacz, jak zmieniała się nasza planeta w różnych jej zakątkach na przestrzeni kilku ostatnich dekad. W niektórych miejscach zmiany robią ogromne wrażenie.

Co słychać na wyspach Salomona? Możesz to sprawdzić! I nic nie stoi na przeszkodzie, by posłuchać dźwięków natury z wielu innych zakątków naszej planety.

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Autor
Namir

Namir

Grafik i projektant UI/UX z ponad dziesięcioletnim doświadczeniem. Prywatnie miłośnik informatyki, psychologii, astronomii, nowych technologii, a także zapalony kinoman i meloman.
Zobacz również