fbpx

8 stron internetowych, które pomogą ci się zrelaksować

8 stron internetowych, które pomogą ci się zrelaksować

8 stron internetowych, które pomogą ci się zrelaksować

8 stron internetowych, które pomogą ci się zrelaksować

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Przedstawiam osiem stron, które pomogą ci się zrelaksować po stresującym dniu. Przyszykuj sobie ulubiony ciepły napój, rozsiądź się wygodnie i wybierz stronę, która dopełni twój idealny zestaw relaksacyjny.

Listę zaczynam od strony, która w założeniu ma pomóc w pozbyciu się stresującej myśli za sprawą 60-sekundowych medytacji. To również ciekawy wstęp do medytacji jako metody samorozwoju i pracy nad psychiczną stabilizacją. Mechanizm jest banalnie prosty. Wpisujemy w pole obecnie męczącą nas myśl, siadamy wygodnie i klikamy „DONE”. Dobrze jest zamknąć oczy, wsłuchać się w przyjemną, spokojną muzyczkę. Teraz wizualizuj wcześniej wpisaną stresującą myśl i wyobraź sobie, jak oddala się, aż w końcu znika. Przyjemne, prawda?

Asmrion to biór dziesięciu dźwięków, które jednych uspokajają, a innych usypiają. I najlepsze jest to, że możemy sobie skomponować własny zestaw z różnych dźwięków, np. mruczenie kota i deszczowy dzień. Najlepszy efekt osiągniesz na słuchawkach. Jedyna istotna wada, to bardzo krótkie zapętlenia dźwięków.

To kolejny zbiór dźwięków, w tym przypadku trzynastu. Podobnie jak przy wcześniej wspomnianej stronie, tak i tu możemy komponować własne zestawy dźwiękowe o różnym natężeniu głośności. Istnieje możliwość pobrania aplikacji mobilnej na Androida lub iOS.

Nie wiem jak Tobie, ale mi się świetnie śpi podczas burzy. Ta bardzo prosta strona pozwala słuchać dźwięków ulewy non stop. Przy problemach ze snem, w niektórych przypadkach może to być bardzo pomocne narzędzie. 

Hipnotyzująca nieskończoność na jednym stale powiększającym się obrazie. A jeśli znudzi Ci się ten, to do wyboru są jeszcze inne! Niesamowity efekt, który ma właściwości uspokajające i w połączeniu ze spokojną muzyką może skutecznie odwrócić uwagę od napadu lękowego jeśli cierpisz na nerwicę lękową.

Rysowanie na odstresowanie to dobra propozycja dla tych, którzy chcą znacznie bardziej zaabsorbować swój zestresowany umysł, niż tylko dźwiękowo i wizualnie. Możemy tu rysować coś w rodzaju fraktali, czyli wzorów sobie podobnych w odbiciu lustrzanym.

Tu natomiast możemy stworzyć coś przypominającego kosmiczną mgławicę. Do wyboru mamy kilka kolorów i trochę parametrów. Pozostaje uruchomić kreatywność i do dzieła. Wygląda to naprawdę ładnie i efektownie!

Ostatnia propozycja to połączenie fizyki i relaksu. Tworzymy bowiem czarne dziury, wokół których za sprawą grawitacji krążą swego rodzaju ciała niebieskie. Czarne dziury pochłaniają się wzajemnie i rosną aż w końcu… Zobacz sam/a 😉 

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Autor
Namir

Namir

Grafik i projektant UI/UX z ponad dziesięcioletnim doświadczeniem. Prywatnie miłośnik informatyki, psychologii, astronomii, nowych technologii, a także zapalony kinoman i meloman.
Zobacz również